Nastolatek a praca zarobkowa

Nastolatek a praca zarobkowa

Dla sporej ilości młodzieży otrzymywane od rodziców kieszonkowe jest niewystarczające na ich potrzeby. Rodzice nie muszą zwiększać wysokości kieszonkowego, ale zachęcać do wykonywania drobnych prac zarobkowych.

Przykładem zajęć dla młodzieży jest np. rozdawanie ulotek. Idealnym czasem na podjęcie takiego zajęcia są wakacje. Wówczas poszukiwane są osoby np. do zbierania sezonowych owoców czy koszenia trawy. Dzięki temu nastolatek doceni pieniądze, bowiem ich zdobycie będzie wiązało się z wysiłkiem. Istnieje ponadto większe prawdopodobieństwo, że samodzielne zarobione pieniądze będą odłożone na konkretny cel, np. na wyjazd wakacyjny.

Nie warto zatem wzbraniać dziecku podjęcia drobnych prac zarobkowych pod warunkiem, że są one dostosowane do wieku oraz możliwości. Taka praktyczna nauka zarabiania będzie dla dziecka najlepszą lekcją. Dodatkowo nastolatek ma możliwość nauczenia się planowania wydatków oraz gospodarowania pieniędzmi. Rodzice powinni również pamiętać, żeby nie ingerować w wydatki dziecka.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *