Kiedy uczyć dzieci oszczędności?

Kiedy uczyć dzieci oszczędności?
Doradzamy.to www.bisnode.pl/firma/?id=2318325&nazwa=NANU_NANA_POLSKA_SPÓŁKA_HANDLOWA_SP_Z_O_O

Edukacja dzieci rozpoczyna się od najmłodszych lat, początkowo przedszkole, później szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Dzieci uczą się języków obcych, matematyki czy biologii, jednakże w szkołach nie ma żadnego przedmiotu, na którym omawiane byłyby techniki oszczędzania. Z tego powodu lekcje oszczędzania dzieci powinny pobierać od swoich rodziców.

Naukę na temat finansów warto wdrożyć jak najwcześniej. Pierwszym sygnałem dla rodziców może być domaganie się dziecka kupna jakiegoś łakocia czy zabawki. Rodzice powinni zabierać dzieci na zakupy, żeby dokładnie zobaczyły, na czym one polegają. Dziecko powinno zrozumieć, że kupując dany produkt, automatycznie pozbywa się banknotu lub monety. Wówczas ma jednocześnie mniej pieniędzy na resztę zakupów.

Pomimo, że płacenie za pomocą karty kredytowej czy płatniczej jest bardzo wygodne, wybierając się na zakupy z dzieckiem, warto posiadać gotówkę. Posiadając realne pieniądze, dziecko łatwiej zrozumie istotę zakupów. W przypadku karty kredytowej lub płatniczej znacznie trudniej wytłumaczyć dziecku ich funkcjonowanie. Szczególnie mylące może się okazać dla dziecka to, że dokonując zakupów za pomocą karty kredytowej, po transakcji jest ona zwracana. Dla niektórych z dzieci będzie to oznaczać, że na karcie istnieją nieograniczone środki, które można przeznaczyć na zakupy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *