Jak nauczyć dziecko oszczędzania?

Jak nauczyć dziecko oszczędzania?
dokonaj analizy wykresu pioneer obligacji plus obligacji Maklerzy zapowiadają wzrost notowania ropa notowań ropy

Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się oszczędzania. Pomoże nam to nie tylko zapanować w przyszłości nad naszymi finansami domowymi, ale przede wszystkim umożliwi nam podejmowanie świadomych decyzji. Uczyć oszczędzania można się praktycznie w każdej chwili. Przede wszystkim jednak musimy nauczyć się dyscypliny, ponieważ to właśnie od naszego charakteru zależy czy umiemy efektywnie oszczędzać, czy może szybko się poddajemy i porzucamy plan odkładania pieniędzy.

Istotą oszczędzania jest nabycie nawyku odkładania drobnych przyjemności na później, przy założeniu, że będzie miała ona większą wartość w przyszłości. Dobrym przykładem może być zygnacja dziecka ze słodyczy, a w zamian dostanie dużą i wartościową zabawkę, o równowartości większej niż koszt wszystkich słodyczy, które by spożyło do tego czasu.

Ponadto warto uwzględnić w nauce oszczędzania koszty alternatywne. Unikając słodyczy dziecko nie będzie musiało cierpieć podczas wizyty u stomatologa, a zamiast ponoszenia kosztu na wizytę u dentysty, dostanie równowartość w zabawkach. Jeśli jednak dziecko pomimo tego zdecyduje się na słodycze, warto mu na to pozwolić. Dzięki temu samodzielnie przekona się o tym, który wybór jest lepszy z perspektywy długoterminowej.

amerykanie skutecznie wychodzą z długu dług usa finansowego, sprawdź to! http://bossa.pl/oferta/IKE/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *