Czy warto dbać o szczegóły?

Czy warto dbać o szczegóły?
creditexpress inkasso informacje o firmie

Niezwykle ważnym elementem w edukacji finansowej dziecka jest uczenie go oszczędzania, wraz ze wszystkimi szczegółami z tym związanymi. Samo oszczędzanie nie sprowadza się bowiem tylko do odkładania pieniędzy na koncie i poszukiwania atrakcyjnej lokaty. Sednem mądrości finansowej jest umiejętne i świadome zarządzanie własnymi pieniędzmi. Niezwykle ważne wobec tego jest wyrobienie nawyku inwestowania i dokonywania racjonalnych zakupów przez naszą pociechę. Z tego powodu warto dziecku tłumaczyć nasze decyzje związane z finansami.

Nie warto ukrywać przed dzieckiem stanu naszych finansów domowych. Dlaczego? Większość dzieci nie rozumie faktu, dlaczego rodzice nie chcę im kupić nowej, drogiej zabawki, albo dlaczego jeśli ją kupią, muszą żyć znacznie skromniej. Jeśli jasno określimy kwotę, jaką dziecko może przeznaczyć na zabawkę, to nauczymy go świadomego wyboru.

W sytuacji gdy dziecko nie może pozwolić sobie na wszystkie zachcianki, musi dokonać trudnego wyboru. Rezygnacja z części pragnień będzie trudna, ale ta lekcja życia z pewnością w przyszłości u niego zaowocuje. Ponadto będzie to kolejny motywator do tego, żeby nasza pociecha oszczędzała, ponieważ mając odpowiednią ilość gotówki, nasz maluch będzie mógł spełnić swoje marzenie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *