Czy dziecko rozumie jak działa lokata?

granit.pila.pl www.bisnode.pl/firma/?id=1837823&nazwa=ARGIP_SP_Z_O_O

Wbrew pozorom dzieci są znacznie inteligentniejsze, niż nam się wydaje i bardzo szybko zdobywają nową wiedzę. Warto to wykorzystać do nauki oszczędzania i inwestowania.

Zapoznawanie dzieci z produktami, jakie oferują banki jest istotnym elementem ich edukacji finansowej, którą w szkołach bardzo często się pomija. Zarówno oszczędzanie, jak i korzystanie z kredytów jest istotnym elementem nauki o finansach. Dzieci bardzo szybko zrozumieją reguły gry, które im zaprezentujemy. Z tego powodu wystarczy odpowiedni papier i długopis, a także skoroszyt w arkuszu kalkulacyjnym, aby zacząć naukę.

Wystarczy, że zapewnimy dziecku stały dochód np. w postaci kieszonkowego. W zależności od tego ile nasza pociecha będzie odkładała, jej stan konta będzie się powiększał o określoną procentowo kwotę. Pamiętać musimy o tym, że oprocentowanie musi być znacznie wyższe niż w banku, ponieważ odsetki powinny być zauważalne po każdym dniu i to nawet przy małych kwotach. W przeciwnym wypadku dziecko szybko zniechęci się do odkładania pieniędzy.

Ponadto warto udostępnić naszemu maluchowi linię kredytową. Dzięki czemu przekona się, jak funkcjonują kredyty i w jakich sytuacjach warto z nich korzystać, a także zrozumie, iż nie zawsze łatwo można je spłacić. Chcąc nauczyć dziecka oszczędzania, musimy pamiętać o tym, że sami powinniśmy być dla niego przykładem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *